Spiraal 02.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Oktoobris paigaldati mulle spiraal. Kõik oli korras. Eelmisel kuul hakkasid päevad nädal varem. Sel kuul veel 3 päeva varem. Vahekorra ajal on alakõhus valud. Peale vahekorda pidev kõhuvalu, iiveldab, nõrkus. Olen viimasel ajal tõstnud raskeid asju, äkki on probleem selles.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pöörduge naistearsti poole, et teha vaginaalne vaatlus, tupe analüüsid ( et välistada põletik) ja ultraheli uuring, et täpsustada spiraali asukoht emakaõõnes ja munasarjade emaka kuju ja suurus. On võimalik, et raskusi tõstes spiraal nihkub tõesti emakaõõnes, samuti , et tegemist on põletikuga.
Tervitades Aire Sekavin