Minu mees on depressioonis 21.10.10 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.Vajan Teie nõu.
Minu mees on olnud alati tugev ja kunagi pole ta mõelnud, et annab alla.
Me oleme koos elanud juba kolm aastat.
Probleem on nüüd selles, et ta läks sõjaväkke ja ta on depressioonis. Ta on olnud seal üle nädala ja räägib mulle selliseid asju, mida mina poleks temast uskunud, ta oleks nagu teine inimene.
Tal on unehäired, ärkab öösel kella 3-4 aeg üles ja enam und ei saa.
Ta rääkis, et ta ei suuda teise inimestega kohaneda, et närvid ütlevad üles, tal pole tuju millekski ja on meeleheitel. Tunnen tema pärast muret ja mina teda seal aidata ei saa. Ta helistab mulle iga päev ja ütles, et ta hakkas öösel nutma ja ei jõua enam olla siin ühtegi päeva.
Äkki oskate mulle nõu anda, mida ma talle soovitaksin?
Kas sellises olekus inimene tohiks üldse sõjaväes olla?
Kelle juurde ta sõjaväes oma murega peaks pöörduma?

Jään teie vastust ootama

Arst vastas:

Tõnu Ots

dr Tõnu Ots

Psühholoog

Teise inimese kaudu nõu anda pole õige, pealegi oleks temalt palju küsida. Kõigepealt valude pärast jalas ja valuvaigistite kohta. Valuvaigistite ja depressioniilmingute vahel on seos. Kui teda sõjaväest oma perearsti juurde ei lubata, tuleb otsida abi sõjaväearsti kaudu psühhiaatrilt. Need on küll ajateenijate võimalike teeskluste rohkuse tõttu päris umbusklikud, kuid lõppude lõpuks on ikkagi tema see, kes aidata suudab ja otsustab sellegi, kas armeeteenistus talle sobib.