segased tunded oma rindade suhtes 01.09.09 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ega ma täpselt ei teagi mis arsti juurde oma murega pöörduda, kuid kindlasti oleks mulle minu mures abiks ühe naisarsti nõuanded. Minu mure on seotud rinnahoidja kandmisega ja minu tunnetega.
Olen 38-aastane õpetajanna ja eks ikka aegajalt olen maadelnud teatud segaste mõtete, tunnetega ja alaväärsuskompleksidega oma elu jooksul (erinevad mured, mille üle praegu hiljem vaid imestan, et need üldse probleemiks võisid olla. Siiski need segased tundekompleksid süvenesid eriti viimastel õpinguaastatel kõrgkoolis, mille paar aastat tagasi lõpetasin), kuid viimasel ajal on minu segased mõtted tunded seotud just rindade ja rinnahoidja kandmisega.
Nimelt olen kandnud rinnahoidjat alates sellest ajast kui seda teismelisena vaja oli hakata kandma ja olen kandnud seda regulaarselt siiani nii kodus kui väljspool kodu, kuid nüüd enne suve otsustasin, et vahetan oma vanad väljaveninud kodurinnahoidjad uute vastu välja, kuid ükskõik millise rinnahoidja ma selga kodus panen ikka on mul nii ääretult ebamugav ja ahistav olla ja see teeb mind väga närviliseks ja ega kogu suve olengi stressis olnud.
Olen juba hulga väga erinevaid õhukesi ilma paksu voodrita rinnahoidja mudeleid kokku ostnud, mis sarnaneks vanadega ja peaks mugav olema, olen rinnahoidjatrakse sättinud kord nii ja naa, kuid ikka on ebamugav.
Rääkisin murest mehele ja tema ütles, et ole siis kodus ilma rinnahoidjata kui tunned end halvasti, sest kõige tähtsam on, et tunneksid end hästi, kuid ma pole tema nõu suutnud kuulata kartes, et ilma rinnahoidjata venivad rinnad äkki välja- seda väitis mulle isa, kui sünnitasin oma esimese lapse- ja nii olen ikka ükspäev üht ja teine päev teist rinnahoidjat kodus selga toppinud ja samas end halvasti tundnud, sest peas vasardab isa poolt kunagi öeldu.
Mul on väikesed vormis rinnad (kannan rinnahoidjat 70 A) ja ensestmõistetavalt kannan rinnahoidjat väljaspool kodu tööl jne, kuid mul on küsimus Teile kui naisterahvale ja arstile: kas ma tohin KODUS süümepiinadeta ilma rinnahoidjata olla või peab naisterahvas ikka koguaeg seda ebameeldivat asja seljas kandma?

Lugupidamisega murelik noor naine

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjutate, et Teil on väikesed vormis rinnad, siis on ju kena olla ilma rinnahoidjata. Kui Teile tundub, et koolis ei sobi ilma rinnahoidjata olla, siis kandke seda seal. Mees soovitab ka Teil jälgida oma enesetunnet, see ongi õige. Kui Te osa päevast kannate rinnahidjat, siis pole vaja karta, et nad Teil kuju muudaksid. Soovitan siiski jätkata rinnahoidjate otsinguid, sest see riideese peab olema mugav ja lõige Teile sobiv. Soovitan otsida ka välisreisidel.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.