laps ei taha minna lasteaeda ega kooli 03.10.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere!
Mul 0n 6-aastane poeg, kes on kolm aastat ilusti lasteaias käinud. Ise on tundlik laps, kuid igati hoolitsetud ja kodus on ka väga rahulik olukord. Juuni kuus otsustasime, et võtame ta lasteaiast 3 kuuks - suveaeg ju, käisime välismaal puhkamas. Siis panin ta ühte kooli nimekirja (ettevalmistusgruppi, päriskooli läheb järgmisel aastal) , kool on tuntud ja prestiiźikas , tunnid kolm korda nädalas, kohe esimesest päevast hakkas nutma, et ei lähe klassi, kuna ta kardab lapsi ?! käisime seal nädala aega ja kogu aeg nuttis, psühholoog vestles taga ja leidis , et lapsel on hirmud ja nendest tuleb vabaneda.
Mõni aja pärast läksime teisse kooli , laps ise avaldas soovi, kuna sel käib ka lasteaiast üks tüdruk, kuid jälle oli hüsteerik. Vahepeal olime otsustanud perekonnas , et käime mõni aeg uuesti lasteaias (ei ole kolm kuud käinud), nüüd nutab ka seal ja kordab, et "kardab lapsi".
Mida te soovitate meile, äkki jätta ta koju vanaemaga ja järgmisel aastal minna kooli? Kas ta selleks ajaks on juba küps `? Ja millest need hirmud tekkivad ja kuidas nendest vabaneda`?
ette tänades
murelik ema

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui laps kardab teisi lapsi, siis tuleks uurida, mida ta täpsemalt kardab. Kas koolis oli keegi, kes talle ei meeldinud? Miks ei meeldinud? Mis koolis juhtus? Soovitan minna uuesti psühholoogi juurde kui poeg Teile ei oska vastata.
Tundliku lapsena soovib ta kindlasti olla vanaemaga rahulikult kodus ja seda võiksite talle lubada. Koolini on aega, küllap leiate võimalusi teda viia kohtadesse, kus on palju lapsi kellega saab mängida ja suhelda. Järgmiseks sügiseks on ta harjunud mõttega, et koolis käivad kõik.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.