partenri külge klammerdumine 17.01.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen peaaegu 24. Suureks mureks on liigne partenri külge klammerdumine. Iga kord, kui keegi talle helistab või sõnumi saadab, pean teadma, kes või miks. Mul on ka enne seda olnud püsisuhteid ja praegune on kestnud üle 4 aasta. Planeerime ka beebit, olen kuulnud, et raseduse ajal võivad igasugused "lollid" mõtted pähe tulla. Armastan teda väga, mida teha, et rumalatest kahtlustest vabaneda ja rahulikult elu nautida? Tahan väga perekonda luua(olen ise ilma isata kasvanud). Olen ka käinud psühholoogi nõustamisel, aga see ei muutnud midagi.

Grete

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Grete!
Kui Te oma meest väga armastate, siis tuleb õppida teda ka usaldama. Koos elades tuleb austada partneti privaatsust. See ei tähenda, et mehel on Teie ees saladusi, vaid ta (mehed) ei pea vajalikuks kõigega Teid koormata. Harjutage nii, et tuletate endale alati meelde, kui soov uurida midagi on:"Kas ma pean seda teadma? Kui see on minu jaoks olulone, siis mees ütleb mulle seda".
Suunake oma mõtted mujale, kui kahtlused kimbutama hakkavad.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.