Probleemid 23.02.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 18.a noormees ja mul on suured probleemid.Ma nagu kardaks inimesi.Sõpradega olles olen vaikne kuigi tegelt tahask ma suhelda aga pea on kogu aeg tühi.Enesehinnang on mul madalaks läinud...mul on arvamus, et kõik mõtlevad must halvasti ja keegi ei taha muga suhelda.Tihti on olnud sellist asja, et seltskonnas olles hakkab vihjeid tulema miks ma ühtegi sõna ei ütle...siis ma lähen hästi närvi..lausa huul hakkab värisema...ei suuda nagu midaig vastu öelda.Kodus olles on täielik masendus peal..mõlen kogu aeg kui halvasti mul minema hakkab.Huumorisoont mul nagu üldse poleks...tahaks nalja teha aga ei tule.Teine kord tuleb aga järsku hea tuju, mõtlen, et minuga tegelt kõik korras.Aga see ei kesta kaua.Väga huvitav on see, et kui on pidu...ütleme nii, et kui olen juba väheke purjus siis jutt jookseb väga hästi ja suhtlen kõigiga vabalt.Tahan uute inimestega tuttavask saada aga ma nagu hingan juba endast sellist kartvat inimest.Kas rahustite võtmisest oleks kasu?Äkki on tegemist lihtsalt hilise puberteediga ja asi möödub ajaga?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui Teil sõpru on, siis Te järelikult meeldite inimestele ka sellisena, vahel tagasihoidliku jutuga. Kõik inimesed ei saa olla jutukad, kes siis kuulajad on? Soovitan tegeleda enesekindluse tõstmisega, selleks on palju eneseabi raamatuid, lugege ja harjutage. Alkoholi suhtlemise tõhustajaks appi ei soovita, sest neidudega püsisuhete loomisel sellest abi ei ole, pigem on tagajärg negatiivne.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Probleem

tere
murek sperekonna probleemid, abielu hakkab lagunema.Sellest tulenevalt küsikski kust saab abi või nõustamist

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Küsige infotelefonidelt kõigepealt. Tallinnas: OÜ Psühhokonsultandid, Ravi 27, jne.
Tartus: Perenõuandla, Vaksali 14, tel. ...

Loe edasi

Perekonna probleemid

Tere!...Kas oskate öelda,et kas siin Tartus on midagi sellist kuhu minna kui on kodus probleemid(tülid ja nääklemised oma mehega)?


Ette tänades....Krissu

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Tartus töötab palju pereterapeute. Näiteks on seal Kiira Järv, kes töötab "Merituses" või siis Aita Keerberg või näiteks veel Iris Podar. Ja palju teisi. Ma arvan, et netist leiate nende ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi