Elekterimpulssravi kasutamine alaealistel 10.01.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
kas elekterimpulssravi või mõnda teist äärmuslikumat ravimeetodit (psühhokirurgia) rakendatakse Eestis ka alaealistel juhul kui teised ravimeetodid ei ole mingit tulemust andnud? Tegemist on nimelt 15 aastase poisisga, kellel on raske kujuline obsessiiv-kompulsiivne häire.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhokirurgiat kui sellist - ei rakendata.
Mitmete neuroloogiliste häirete korral (millega võivad kaasneda mõned psüühikahäireid) on kirurgiline sekkumine vajalik, et see neuroloogiline haigus-põhjus kõrvaldada.
Elekterimpulssravi määratakse ja kasutatkse mõnede psüühikahäirete (näiteks katatoonne stuupor, mõned sügava depressiooni vairiandid jm) korral.

OKH puhul on vaja raviga mõjutada nii sundmõtteid ja ka sundtegusid ning ravi on seega nö mitmekihiline ja mõnikord küllaltki aega-kestev, kannatlikkust nõudev.
Mis poja ravis (raviplaanis) oluline, seda saate teada raviarstilt-psühhiaatrilt - temaga tihedalt koostööd tehes.
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet