Kurbus ja viha 01.07.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen pidevalt kurb tunnen, et kõik on minu vastu on olnud lõikumisega suuri muresid kuskil 24 aastast saadik olen käinud korduvalt psüholoogi juures aga pole aru saanud et se aitaks mind ei suuda oma viha taltsutada teen inimestele sõnadega haiget reageerin asjadest liiga hullult üle ja olen ühe korra mehe emale kallale läinud kui ta naljaga vottis mu telefoni ära mdea pilt läks mustaks silmade eest. Aga nuttan tühiste asjade pärast keegi midagi ütleb v saadab mind heasse kohta hakkan nutma ja tunnen, et mul villand kõigest mehe ema ja mees ütlevad ka et mul oleks vaja psühjaatri poole pöörduda, et saaksin mingid rahustid või midagi endale . Kuna ka mul laps 1a10 kuune siis mõtlesin et nii ei sa edasi ma pean pöörduma kuskile,aga küsiksin enne teilt nõu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Positiivse Pihtimise Päevik - iga päev hästi, rõõmsalt, heatahtlikult, teisi abistavalt tehtu Päevikusse. Ja ennast kiita.
2) Igapäevane kehaline aktiivsus selleks, et endasse Positiivset Füüsilist võimu ja vaimu koguda. Terves kehas terve (heatahtlik, abivalmis jne) Psüühika, Lähedastesse hästi suhtuv psüühika.
3) Rahustab minu Palve (vt otsinguga Enneti Palve esimene samm).
4) Lapsele ja endale laulda, ümiseda - rahustab. Ümisemine ergutab hüpofüüsi ja selle kaudu rahustab kogu organismi, tasakaalustab organite omavahelist tööd.
5) Apteegi vabamüügist Melatoniin - soodustab uinumist ja und.
6) Naerata ja kiida Last, kiida lähedasi, kiida ennas! Naeratus rahustab!
Päikest!
Jüri O.-M. Ennet