Tere! Psühhiaater määras Asetra ravi. Olid mäluhäired , ise kahtlesin bipolaarset häiret. Nüüd peres tragöödia mis lõppes sugulase surmaga.. Tõusis vererõhk ja mäluhäired taastunud! Palun soovitusi. 31.03.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Psühhiaater määras Asetra ravi. Olid mäluhäired , ise kahtlesin bipolaarset häiret. Nüüd peres tragöödia mis lõppes sugulase surmaga.. Tõusis vererõhk ja mäluhäired taastunud! Palun soovitusi.
Mäluhäired lühiajalised taastusid,seoses sugulase surmaga. Millist ravi soovitate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Asentra on antidepressant ja korrigeerib meeleolu, kõrvaldab depressiooni.
Depressiooni korral halveneb ka mälu, aga mäluhäired hakkavad tekkima ka selles nooruses - 75+, seega psühhiaater vajadusel lisab ka ravimeid Dementsuse ravireast.
Peale tabletiravi on vajalikud ka muud tegemised: jalutamine, käeline tegevus, sirutus-painutus toolil istudes:
a) istudes toolil - sirutus-ringutus lae-taeva suunas,
b) siis painutus ette, küünarvarres reitel , lõdvestad kaela, õlad, kogu keha. See on nn "tukkuva voorimehe asend" - kõik lõõgastub.
c) rahulikult "rullida" käte abil uuesti end istuvass asendise. Rahu-puhkus, hea tuju.
Nii 3...5 korda rahuliult, vajaliku puhkusega 30sek. kuni minut iga harjutuse vahel.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet