Higistan,läbi märg seosrs sellega. 27.04.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor! Ei oska enam kuhigi pöörduda,nimelt võtan juba pool aastat ja rohkemgi erinevaid antidepressante,seosrs depressiooniga,aga suur mure on selles,et higistan juba üle poole aasta väga tugevalt,nii öösel,kui päeval,lausa läbimärg igaöö,vahetan voodiriideid ja tekke,neli korda öösel.Olen rääkind pereatstiga ,ta ei tunne huvi,ega võta midagi ette.Tunnen juba väga suurt hirmu oma tervise üle.Elan Elvas,olen käinud ka kprra psühiaatri juures aga pole osutinud sobivaks.Uurin nüüd pragi uuesti,uut psühhiaatrit.Teosy poolt pole juba palju aadyaid,elan ladtega ja ei suhtle eriti kellegagi,oma lastelt on ainuke toetus,perelt...ei suhtle väga,ema mind alati halvustanud.Mul on ka alkoholi probleeme ja päris aastaid,nüüd tahan leida arsti ja abi otsida,vajan väga seda,kas mul on ültse mingit lootust ,vöi olen prügi edasi.Jään teie vastukaja ootama.Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Higistamine viib organismist mineraale välja, tekib jänu, siis veelgi rohkem mineraale välja...
1) Jooge mineraalvett Borjomi - lonksude kaupa (neelamne ju rahustab), mitte korraga palju.
2) Rahustavad teed (mis kodus olemas või siis apteegist): piparmünt jne. Rahustab neelamine, soe annab veidi lisa ja piparmünt veidi lisaks. Põhiline on neelamise rahustav time.
3) Korralik uni. Apteegi vabamüügist saadaval Melatonin. Üks tabl õhtu tunnike enne und.
4) Kärakas kohe repertuaarist maha ja ennast kiita. Juba tunnike karskuse rada, juba päevake.. juba nädal jne. Päev korraga. Eneseusk ja Karskus oluline.
5) vt varasemaid ja leidke endale sobilik harjutus.
6) Iga tera tervise varasalve on kasuks!
Eneseusku ja enesekiitust!
Jüri O.-M. Ennet