Naistepuna kapslid 03.01.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin teada kas naistepuna kapsleid võivad alaealised tarvitada ning saada ilma mingisuguse retseptita kätte? Ning kas need üldse töötavad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naistepuna apteegi vabamüügis (ilma retseptita) saadaval. Võid proovida, apteeker annab konkreetset nõu, et mida ja kuidas.
Põhiline on ikkagi harjutused, korralik uni, päevane kehaine aktiivsus.
vt varasemaid.

Sisepingeid maandab, aju verevarustust parandab, mälu ja õpivõimet parandab, siseelundeid masseerib ja nende tegevus parandab jne minu Palve esimene samm.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Terves kehas terve vaim. Seega: keha kaudu meeleolu parandamine, rõõmsameelsus.
Oled tubli!
Harjuta mõõdukalt ja järjekindlalt.
Jüri O.-M. Ennet