Anhedoonia 07.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida soovitaksite pikaajalisest kroonilisest stressist tingitud anhedoonia raviks? Olen muutnud põhjalikult oma elustiili ja ellusuhtumist ning hakanud käima psühhoteraapias, kuid miski pole aidanud. Millised ravimid võiksid seda leevendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Iga inimene on mingis valdkonnas andekas või isegi geniaalne. Leia endas see (see valdkond sulle meeldib ja sellega tegelemine on sulle tulemusrikas).
2) Kehaline tervis annab töövõime - nii kehalise kui ka vaimse töövõime. Seega - tegele regulaarselt jõukohase kehalise harjutamise, treenimisega. Terves kehas vägev eneseusk, heast töövõimest rääkimata.
3) Tervislik Uni. Puhkus taastab jõu. See nagu külakiige - puhkus-töö, puhkus-töö. Kui ainult töö suunas kiiget lükata, siis sellest jääb väheks. Suured kiigekaared ikka kahes suunas - töö-puhkus - suunas tegutseda.
4) Päevik. Positiivse pihtimise päevik. Sinna oma tublid mõtted, tegemised kirja. Kirja ja siis saad neid ka rakendada, praktiseerida, Geenius!
Rõõmsameelset tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet