Käsi ei tõuse. Viimasel ajal muu ka mitte. 18.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Puudub igasugune teotahe. Tööl ok, aga kodus ei tee midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem mitmekihiline.
1) Kui ebakõlad algasid 15 aastat tagasi, siis neid põhjusi sellest ajalõigust ka leida võime. Inimesel elus kaks vankrit vedada: tööalane (teeksime neid töid-tegemisi, milles andekad oleme) ja pere/kodune vanker (oleks kodurahu, turvatunne, väga mõnus puhkekoht).
2) Vajaduse- võimalused: siin suur ebakõla, tasakaalu puudumine. Selline olukord ei teki üle öö. Selline variant ju ka võimalik.
3) Kaasajal Depressioon ja nüüd kurb-mõtted varjutavad mineviku suunal (kuni 15 a) ja ilmselt ka siis tuleviku suunal.

Depressiooni kõrvaldamine igal juhul sammuks nr 1. Siis hakkavad kõik vajalikud asjad kerkima - tuju, töövõime, kõik oluline muugi.

Mida siis teha:
a) tõõ- ja puhkerežiim; b) kehaline aktiivsus;c) lõõgastavad harjutused; d) Positiivne pihtimine (päevikusse oma tublidus, ka tagasihoidlik tublidus - küll kosub); vt varasemaid.
Ja siis ikkagi prioriteedid paika - suured ja väiksemad sihid, et Browni liikumisest Õnnerajale minna.
Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et õnnelik olla.

Homme on märtsiküüditamise mälestuspäev - ajaloolastele kurikaelade välja selgitamiseks, Eestirahvale kaasajal koosmeele ja koostöö tugevdamiseks. Ka selle nimel vaja Depressioonist võitu saada.
Eestirahvas ja riik vajab ka teie jõudu ja energiat, teie suguseltsist rääkimata.
Nüüd käsi tõuseb tegudele.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet