AVI tal sa ma 20.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selles,et ei ole vöimeline inimestega suhtlema. Ei ole söpru,naist ega midagi. Ei olnud nooremast peast ühtegi tuttavat tüdrukut. Muutun järjest kinnisemaks. Isa ja ema on elus veel. Vööristan neid mölemat. Tundub,et elu löpuks lähen päris lolliks. Olen juba 47. Minu möistust vist ei anna enam ravida ka kuhugi poole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik kehalised, vaimsed ning sotsiaalsed funktsioonid annavad treenida, kujundada, parandada.
Mudeliks on sportlane ja tema treening: kergematest koormustest järk-järgult suuremate poole. Rõõmsameelselt pingutada, nagu sportlane. See kehtib ka suhtlemise osas nii kodus, tööl jne.
Mudeliks on ka näitlejad - harjutavad ja siis etlevad publiku ees - jällegi rõõmsameelselt.
Tabletid siin ei aita.
Sisepingete maandamine (vt. eelnevaid) ja enesekindluse suurendamine on kasuks.
Suhtlemisjulgus ei tähenda lõputut jutupaunikut. Ei, see pole oluline. Põhinatuur olgu ikkagi isikupärane, enda positiivne iseloom olgu esiplaanil.
Kui süda on suhtlemiseks valmis, siis kõik laabub!
Parimat soovides
Jüri O.-M. Ennet