Armumine ja pupillid 15.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks teada, et kui keegi on Sinusse armunud, siis tema pupillid suurenevad väidetavalt kuni 55%, AGA kui selle inimesega (töökaaslasest sõber, kellega on vastastikune flirt) igapäevaselt terve tööpäev koos veeta (ja mõnikord vaba aega ka), siis selle inimese pupillid pole ju terve päeva vältel laienenud, sest see on vist eelkõige seotud füüsilise erutusega, närvilisuse ja rõõmuga - ja seetõttu peaks erutuse tase langema mõne aja jooksul pärast jällenägemist, kui hakatakse end mugavamalt tundma?

Suured tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Armumise küsimus ei ole pupilli, südame löögisageduse jne küsimus - see on suhtlemise ja suhete küsimus ning selgub Suhtlemisega.
- Sa meeldid mulle! Kas sa minuga kinno ,jalutama, jne....tahad tulla? Kas täna kutsud või lähipäevil?
=.... vastab tema...
- Kas mina sulle ka meeldin?
= Tore, meeldid!
= või ...Päris veel ei meeldi!
- Aga kutsuda võiksid ikkagi...
Nii palju sõnadest, aga kehakeel ja pilk (olenemata pupilli suurusest) annab ju kogu vajaliku info.
Suhtle julgelt ja suhted arenevad. Suhtlusjulgus ja -kogemus tekib ikka ainul suheldes. Mehed on arglikud - ole ise julge suhtlema.
Edu soovides,
Jüri O.-M. Ennet