Alventa kasutamine ja pupillide laienemine 27.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Hakkasin kasutama ärevushäirete raviks Alventat (37,5mg) ning teisel kasutuspäeval märkasin, et pupillid on laienenud. Kas peaksin ravimit edasi tarvitama või tarvitamise lõpetama ja leidma alternatiivse ravimi?
Igaksjuhuks mainin, et lisaks Alventale kasutan ka topiramaati peavalude raviks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kahe erineva ravimi võtmisel olgu nende vahel võimalikult suur ajavahe, näit., 4 tundi
Kui see ei aita, siis ravimit vahetada.
Üldtervistavad üritused olgu ikka päevakorras.
Tableti toime 1/10, harjutuste ravivõime 9/10.
vt varasemaid ja
head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet