psyhhiaatria 04.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,olen pidevalt sisemiselt ärritunud ja rahutu,lisaks viimasel ajal olen hakanud hasartmänge mängima see kuidagi rahustab hetkeks ja pärast syytunne ja masendus ,tegelikult pole rahutuseks pöhjust -pean silmas et köik on hästi .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mängurlus on nagu alkoholism - esimene pits vallandab pidurdamatu tarbimise,
esimene samm mänguautomaadi-mängulaua suunal vallandab edaspidise kontrollimatu tegevuse kõigi oma pahedega.

2) Kui õpime kehalisi ja vaimseid pingeid tervislikult maandama (vt varasemad), siis väheneb-kaob ka vajadus mängurluse kaudu oma sisepingeid "reguleerida".

3) Elu eesmärgid selgeks teha ja selles suunas siis liikuda.

4) Kehaline aktiivsus ja trenn - kui oskame keha eest hoolt kanda ja keha juhtida, siis saame ka psüühikaga hakkama.
Harjutamine eesmärgi nimel!
Jüri O.-M. Ennet