Ei osata diagnoosida. 01.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei suuda psühhiaater diagnoosi panna.Viimasel külastusel väitis, et ei tasu enam üldse tema jutule minna, sest äkki põen vaimuhaigust ja tema seda ei ravi.Mida see psühhiaater siis ravib? Ise nii hädas ja elu tahab elamist.Pidevalt rahutu, närvis, tööd teha ei saa, koduste toimingutega enam hakkama ei saa ja lisaks veel lähedaste mõnitamiste talumine, et "miks ei saa ja miks ei jõua? Arst justkui ei taha aidata ja ei ole sellest huvitatud.Kuidas teada saada enda diagnoosi, et kas on siis skisofreenia või mitte?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Terviseprobleeme ravib arst,
psüühikaprobleeme diagnoosib ja ravib psühhiaater.
Mõne psüühikahäire diagnoosimine võtab rohkem aega, mõne puhul ei saa ja ei tohi diagnoosi enne pooleaastast-aastast jälgimist panna. Mõnede häirete korral täpsustatakse seisundit haiglas jne.
Seega - koostöö psühhiaatriga.
On olukordi, et raviarstiga head koostööd ei teki, siis vajalik arsti vahetada - koostöö on oluline.
Ise diagnoosi panna ei maksa - eksimine ja vale-rehkendus on suure tõenäosusega ja siit siis ka valede asjade ravi jne.
Inmese tervisel nii kehaline, vaimne kui ka sotsiaalne valdkond - neid mõjutades tervis tugevnebki.
Muuda seda, mida muuta annab.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet