Kas on soovitav valvepsühaatria juurde minna kui poisil on kadunud huvi kooli kooli vastu? 15.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Poiss väidab, et väsib viimasel ajal ruttu.Õhtuti on ergas ja klõbistab arvutis. Koolis hinded korras, kuid äkki ei taha kooli minna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Korralik uneaeg,
2) Vajalik õpiaeg,
3) Kindlasti sport ka koduabi/poeskäik jm. mis koduse elukorralduse juures kokku lepitud.
4) Arvuti - maksimaalselt üks tund. Soovid 0,5 tundi kauem - tee 1,0 tundi trenni eelnevalt samal päeval. Trenni-jalutuskäiku ei tee, lisaaega ei saa!
5) Kooli ei lähe - arvuti ei avane, ei minutitki!
Lihtne, arusaadav kõigile. Kauplemist ei ole.
Psühhiaater ju Poisi eest harjutusi teha ei saa jne
Aga Emana saate ju aru - laiskus-lodevus, arvutisõltuvus, jne või idaneb mõni psüühika valdkonna asjake. Viimase puhul - psühhiaatri konsultatsioon.
Lisainfot saate ju koolist, õpetajalt.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet.