Pidev halb enesetunne 03.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure, sest mul on väga tihti halb olla. Lihtsalt olen näiteks kuskil pikutan ja vaatan telekat ja hakkabki halb. Väga tihti on mul süda paha, selline tunne, et kohe hakkangi oksendama, aga paar korda 1,5 kuud tagasi oksendasingi. Tavaliselt on mul nii, et mul käivad kuuma ja külmahood, kõhus on imelik tunne, vahel on ka nii, et läheb silme eest mustaks ja on tunne, et kukun kokku; äkiline väsimus ning tükitunne kurgus;suu kuivab ja igapäevaselt väriseb tihti keha.Käisin perearsti juures, andsin vereanalüüsid, kuid need olid korras.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks. Perearst küsib-uurib ja teeb vajalikud analüüsid ning annab esimesed nõuanded. vt. a) et vererõhk liigselt madal ei oleks, b) mis on vereruhkru näitajad.
Teiseks. Jälgi oma söömist-joomist - pane kirja ja siis saad analüüsida, et millal väga hea ja mis tekitab halba enesetunnet.
Kolmandaks. Korralik uni ja rohkelt Looduses. Jalutuskäigud, vesi-meri jms - oleneb, et kus sa elad ja mis käeulatuses. Lühidalt - kehaline aktiivsus. Samm-sammult end kehaliselt tugevamaks harjutada. Harjutamine teeb meistriks.
NB Kui mingi kehaline asi juba tugevamaks läheb, siis see aitab ka teiste kehaliste funktsioonide edenemisele kaasa.
Neljandaks. Rõõmsameelsus.
Viiendaks. Minu palve esimene samm (vt otsinguga Enneti Palve) - parandab aju verevarustust, aitab vererõhu regulatsioonile kaasa, masseerib siseorganeid ja parandab siseorganite tööd.
Kuuendaks. Mida Ema arvab ja soovitab?
Sinu nooruses on paljudel selliseid kaebusi ja põhiliselt on see tingitud suhteliselt madalast vererõhust, aga seda saab kehaliste harjutustega korrigeerida, minu Palve-harjutusega normaliseerida.
Päikest ja rõõmsat meelt harjutamiseks,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

magamisega raskused..

tere! Olen 50.a. naine ja mureks on öösel iga tunni tagant ärkamine. Raske on seda tunnet kirjeldada mis äratab kuna ei saa ise ka selgelt aru aga väga halb on enesetunne ja tahaks nagu pihtide vahele ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tehke minu harjutust, "töödelge" kukalt-kaela-õlavöödet kergelt, paitades. Mõnusad venitusharjutused on head, rahustavad (soojad) veeprotseduurid on v.head. Vahetaksin ka rohtu, sest see enam piisavalt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: