Mure poja pärast 31.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure 23.a poja pärast. Lugu selles, et pärast kooli lõpetamist on mu poeg kuidagi sassis. Ta on hakanud haiglast (segast) huvi tundma inimkonna päästmise eest. Ta räägib, et peab minema reisile ja kõiki asju ise nägema ja kogema. Räägib: kõik peavad loodust vaatama, lindude liikumist, tulemas on veeuputus, jne. ühesõnaga ei ole ta kunagi enne sellist maailma päästmise juttu rääkinud. See on väga segane jutt. Kas ma peaksin poisiga arsti juurde minema? Kas äkki on tal mingi skisofreenia tüüp kallal? Tahan oma poega aidata, aga ise ma seda teha ei oska. Kas oskate midagi, kedagi soovitada? Ette tänades, murelik ema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda "sassis" mõttemaailma tuleb üheskoos psühhiaatriga korrastada.

Koolisüsteem Eestimaal vajab veel palju elulistele vajadustele (elutarkused tööks ja pereelu tarbeks, rahva jätkusuutlikkuse edendamiseks) kohandamist.

Noored ruineeritakse fakti-mägedega, koolirõõm tambitakse maha, programmid on tähtsamad elutarkustest, mõtlemisvõime arendamisest. Puhkuseks ja kehaliseks aktiivsuseks aega jääb väheks - ja tulemuseks ongi krooniline üleväsimus, negatiivsed emotsioonid, turvatunde vähesus, liigne individualismi rõhutamine, koolivägivald, valede hoiakute kujundamine.

Õpetatakse ühte, aga reaalelus pole selle tarkusega paljutki peale hakata - noorte suur tööpuudus, stress, langemine alko-narko kuristikku. ...

Kroonilise stressi oludes tuleb ka psüühikahäireid esile - koos psühhiaatriga saab neid täpsustada, saab ka arstirohtu abiks võtta. (head rohud olemas).
Aga arstirohi on vaid üks komponend tervise varasalve jaoks.

Korralik puhkus ja tervislikud eluviisid - kohe ja tänasest.
Psühhiaatri jutule koheselt, psühhiaatrit karta ei tule.

Lahendid on olemas!
Jüri O.-M. Ennet