teismeline poeg 17.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen pereema, kellele teeb hetkel muret 18-aastane poeg.

Kui võtsin voodiriideid pessu (tavaliselt võtavad lapsed ise, kuid sekord tahtsin kohe pesema hakata) ja leidsin poja kapist padjapüüris naiste erinevat pesu ja üsna palju. Poeg on tagasihoidlik ja kodune.

Ei osanud kuidagi reageerida ja ei teadnud ka, kas peaksin. Kuid mure on. Küsisin pojalt, kust ta need sai ja ta vastas, et leidis. Raske uskuda, et see nii oli...

Kunagi väiksena leidsin samuti korra poja asjade juurest paar õe siidist pesutükki, kuid vaid korra... Nüüd siis palju aastaid hiljem jälle. Mul on tõesti mure, kuidas käituda, kellega, kas ja kuidas rääkida või mida ette võtta. Oleme abikaasaga mõlemad veidi jahmunud ja segaduses. Andke nõu, kelle poole pöörduda kuidas poega aidata, kui tal probleem on. Ma ei ole sel teemal enam rääkinud, ei tea, kuidas...

murelik

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Teie mure on õigustatud.Seksuaalseid probleeme muidugi varjatakse ja väga raske on siin avameelsust saavutada.Ma ei ole antud küsimustes ilmselt kõige parem nõuandja ja soovitaks Teil siiski pöörduda seksoloogi poole,kelle on rohkem kogemusi seksuaalelu hälvetega tegelemisel.Tallinnas peaks Perenõuandlas seksoloog vastu võtma.

Vabandan vastusega viivitamise pärast

Lugupidamisega J.Mumma