Antidepressandid ja rasestumine 14.06.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas antidepressantide võtmine segab raseduse võimalusi? Või ikka on võimalusi jääda rasedaks, mis sest, et kasutan antidepressante ( Esprital 30 mg, pool tabletti päevas )?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Plaanides rasestumist ja raseduse perioodil on igati soovitav arstirohtude hulka vähendada. Tervislikud eluviisid ja rasestumise ootus, lapse saamise ootus - need on parimad tervise taastajad, tugevdajad.

Kõik käepärased tervistava eluviisi võtteid rakendada: piisav uni, õige puhkus, tervisik toitumine, jalutuskäigud, psühhoregulatsiooni harjutused jne,

Koostöö naistearstiga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet