Värinad 22.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen üsna mures, kuna suvel algas see kõik... Lähen õhtul/öösel magama ning hommikul ärgates keha lihtsalt hakkab mingitel ajahetkel värisema ja paus ja jälle värin üle keha, ning nii kestab see pea 5-10minutit, nagu oleksid külmavärinad, kuid kõik on täiesti normaalne ja soe, lihtsalt keha hakkab värisema korraks ja kui püsti tõusen, siis kaoks nagu tasakaal ära vahel ja tekib jälle värin ja olen isegi paar korda pikali kukkunud maha, nagu kaoks tasakaal täiesti ära ja silm eest oleks mustaks läinud. Kas oskate öelda, mida see kõik põhjustab? Kas on see magamatusest, kui vähe magan, või on midagi muud, stress, depressioon võimiskit? Loodan, et oskate nõu anda, sest see värisemine ei ole normaalne, see oleks nagu mingi sündroom ja tahaksin sellest vabaneda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhk ilmselt madalapoolne - perearsti jutule. Vale puhkerežiim (hilja magama) toob mitmeid häireid esile. Kehaline potentsiaal vajab regulaarset harjutamist-treenimist (alustada jalutuskäikudest) ja siis taanduvad nii need tasakaalu probleemid ja ka värinad.
Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm on ksuks.
Enne ülestõusmist teha voodis veidi siputamisharjutusi ja siis rahulikult istuma (jälle veidi kätega harjutusi, jalalihaseid pingutada) ja siis pikkamisi püsti.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Värin kätes ja jalgades

Tere. Mul on selline probleem, et mul on pidevalt kätes ja jalgades värinad ja ma ei tea, kas see on tingitud mõnest haigusest või on see psühholoogiline .

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst ja vajadusel mõned analüüsid. Siit hakkab asi hargnema. Kui pilt ebaselge, siis tuleb neuroloog ja tema tarkused.
Kui need värinad tingitud nö närvilisest õhkkonnast, siis tuleb päevakorda ...

Loe edasi

värinad

Mul nii suur mure,et mind vaevavad värinad ja ärevushood! Olen vahelduva eduga kasutanud antidepressante ja nii kui need lõpetan,värinad kuu aja pärast jälle kohal! Tegelen ka tervisliku spordiga ja joogaga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõeldud - tehtud! See Lapse asi on super! Otsustamatus häirib, segab, väsitab. Rasedus reguleerib paljud asjad ilusti paika. Võtke asi päeva/öö-korda.
Sportlik-tervislik eluviis on sobilik. Korralik ...

Loe edasi

Värinad

Mul selline suur mure,mind vaevavad värinad,mis on nii sisemised kui ka välised! Olen tarvitanud antidepressante ja nii kui need ära lõpetan,tulevad värinad tagasi! Tegelen ise ka joogaga,teen kepikõndi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõelda võite, aga kui Kurg juba tegutsema hakkab, siis ei sobi AD-d võtta.
Mis on värinate põhjuseks? Mida olete veel teinud (peale tohtrirohu võtmise)?
Kas joote kohvi liigselt? Kas higistate? ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: