Ravimi õigsus, mida on soovitanud perearst ja psühholoog-nõustaja 20.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem on minu mehe närvisüsteemis, mis vajab kohest sekkumist. Kardan, et ta võib muutuda vägivaldseks, psühhiaatri vastuvõtule saame alles 16. juunil. Perearst määras rohu escitalopramum. Kas seda võib võtma hakata enne arsti vastuvõtule saamist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem on minu mehe närvisüsteemis - Mis siis on selle närvisüsteemiga?
Mis vajab kohest sekkumist. - Miks vajab kohest sekkumist?
Kardan, et ta võib muutuda vägivaldseks - kas enda või teiste suhtes?
Vägivaldsus tekitab mitmeid mõtteid ja esmalt - alkoholism. Kas seda probleemi on? Perearsti poolt kirjutatud rohi on antidepressant. Tema nägi patsienti ja sellest tegi järelduse. Psühhiaatri vastuvõtul saab kliinilisest pildist laiema ülevaate ja siis ka konkreetsemalt ravi soovitada.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet