Paanikahood ja ärevushäire 11.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vaevlen juba 8 aastat paanikahoogude ja ärevushäire käes. Olen kasutanud mitut erinevat ravimit, mis kõik aitasid lühiajaliselt. Viimane ravi oli 2 kuud 10 mg Cipralex, mis mõjus juba kuu ajaga fantastiliselt hästi, kadusid kõik mind vaevavad haigusnähud. Siis soovitas raviarst minna üle Cipralex-i geneerikule, kirjutas 20mg Zyloram-i ning vaevused algasid uuesti ja veel võimsama hooga, lisandus mitmeid kõrvalnähte, 4 kuud kasutamist ja siis loobusin. Raviarst kirjutas seejärel uuesti (5mg) Cipralex-i, kuid seegi enam ei aidanud, kõrvalnähud ei kadunud enam kuhugi ja paanikahood ka. Kahe kuu pärast loobusin ka sellest ja sain lahti vähemalt kõrvalnähtudest . Praegu ei saa mingit ravi, vaevustele on lisandunud hirm üksinda kodust väljumise ees. Soovitatakse proovida Seroxat-i geneerikut Rexetin-i, ei tea, kas julgen enam geneerikutega katsetada. Igatahes tahaks taas hakata elama normaalset elu, sest praegu ei suuda enam töölgi käia .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö oma psühhiaatriga. Võib-olla veerkordselt Cipralexi annust tõsta). Viimased tarkade uuringud soovitavad sellistel puhkudel BUPROPIOON´iga ravi. Seda ravimi annust (Cipralex veelkordselt 10mg või veelgi enam) tõsta või midagi muud rohtudest kasutada - otsustab ikkagi raviarst.
vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiipi (ravim ajateljel väheneb, harjutused suurenevad optimumini, uus hoiak), vt. "Väljavalitu" Tervisemaja kõigi seitsme korruse soovitusi.
NB. Originaalravim on tundlikel inimestel alati parem kui need geneerilised.