mure pereeluga 11.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen sattunud endale arusaamatusse olukorda,kust ei suuda mitte kuidagi väljapääsu leida.Nimelt mees on mul kaitseväelane ja hetkel ka missioonil.Meil on ka ühine laps,kes vajab hoolt.Teades,et ta tuleb puhkusele,ootasime pojaga teda väga,kuid mu lootused purunesid täielikult.Küsimusele,et kas tal ka veel tundeid minu vastu on,oli ,et ma olevat ainult tema lapse ema ja muud ei midagi.Tean,et olen ka palju vigu teinud ja tunnistan seda,aga ma ei saa aru ,miks ta veel siis meie juures peatumispaika otsib.samuti kahtlen,et tal on ka keegi silmarõõm,keda aeg ajalt külastab aga ei tunnista seda. Pakkusin talle ka varianti,et lahkun korterist mina ja annan lapsehooldusõiguse täielikult talle,kuid see ka ei sobinud.Olengi nüüd pandud olukorda ,millest ei oska ilma abita välja tulla.Vanematepoolne toetus puudub mul täielikult ,kuna nad süüdistavad kõiges vaid mind.Kes selles olukorras kõige rohkem kannatab on ju laps.Kas oleks tal parem ikkagi kasvada lastekodus,sest ma ei suuda talle niikuinii midagi pakkuda,vähemalt mitte nii palju,kui ta isa seda suudaks.Mida siis ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõne lähedase inimesega peaks asja arutama, kõrvalt vaadeldes saab asi selgemaks. Omapoolsed mõõdikud kooseluks-lahuseluks tuleb konkreetselt paika panna ja neist ka kinni pidada. Seega jääb üks "vindumine" otsuste tegemisel ära. Laps peab ikkagi ühe lapsevanema juures kasvama (kui kooselust midagi välja ei tule). Sotsiaaltöötaja ütleb toetusrahade jms. kohta täpsed andmed, juhul kui...
Midagi peab muutma, muidu miski ei muutu.
Kannatlikkust ja tegutseda,
Jüri O.-M. Ennet