Paanika, hääled 15.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
ma ei tea mis tal täpselt viga on, sest Ta ei räägi minuga sellest. Hakkas peale eksamisessi, ta on 25 aastane naisterahvas.
Käitumine: ta ei luba minul midagi teha (ka ühtegi asja puudutada) ja kui ma seda teen (kogemata) siis tuleb jube tüli. Ise ta ei saa millegiga hakkama seisab asja kõrval, aga ei suuda seda liigutada. Poekotti pakib lahti 4 tundi. On omaette teises toas ja karjub:"Ma ei jõua!!" Ja et ei taha elada, on ööseti üleval (saab magama alles 3-4 paiku). Olen kuulnud et ta loendab asju teises toas (mida täpselt ei tea) ja ta peab asju lugema mitu mitu korda üle. Perearst kirjutas depresiooniravimeid (paanikahoogude vältimiseks, võtnud 3 nädalat), algus tundus et aitab aga nüüd mulle tundub et ei aita.
Kuulsin kuidas ta öösel nuttis et:" ma ei jõua ja see asi läheb hullemaks mitte paremaks". Ei saa magama tulla peab aina loendama ja loendama ühte ja sama asja. Ja lambilülitit paneb kustu 14 korda (kuigi see on juba kustund)
Mulle tundub et kas näeb kedagi kes teda sunnib või on hääled peas. Psühhiaatri aeg on alles 1 kuu pärast aga kardan et ta ei pea vastu ja ta ei luba ennast kuidagi aidata ja sel teemal rääkida, teeskleb nagu oleks parem aga seda ainult mõni tund siis hakkab peale on teises toas üksi ja segada ei tohi.
Ta on elust täitsa ära lõigatud, normaalsed toimingud on häiritud.
Kuidas ma saan teda aidata või kiirendada arsti aega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valvepsühhiaater võtab vastu igal tööpäeval.
Minge vastuvõtule ja kohe!
Kui tekib raskusi, siis minge dispanseri juhatja jutule, ta on tore tohter ja aitab.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet