meeleoluhäired - tugigrupp? 17.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Meie ühel pereliikmel on diagnoositud bipolaarne sündroom, haigus on kestnud juba aastakümneid ja ravi on senini olnud ainult medikamentoosne ja mitte alati õnnestunud. Meile kui lähedastele on kõik need aastad olnud väga kurnavad. Kuna tegemist ei ole mingi eriti haruldase psüühika häirega, kas on Eestis olemas ühendusi või tugigruppe, kes meeleoluhäirete all kannatavate patsientide ja nende pereliikmetega tegelevad. Tunne on, et meie ei ole selle probleemiga üksi. Raviarst ei osanud kuhugi edasi juhatada vôi mingit aadressi anda.
Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Konkreetseid soovitusi annab raviarst oma piirkonna kohta, oma haige aspektist. Minul sellise rühma - MDP-rühma - kohta küll andmed puuduvad. Aga võtke organiseerimine enda kätte koos ravitohtriga ja saategi Teile ning teistelegi vajalikke teadmisi. Keegi peab ju esimene olema.
Head pealehakkamist,
Jüri O.-M. Ennet