Stress ja antidepressandid 10.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Kirjutan teile järgmisest probleemist: Olen 23 aastane noormees. Kaks aastat tagasi kirjutas perearst mulla välja antidepressandi Cipralex. Põohjuseks oli paanikahood ja pidev väga halb enesetunne. Käisin Tartus ja Pärnus südameuuringutel ja füüsiliselt midagi viga ei olnud. Võtsin neid tablette 6 kuud ja nendest oli tõepoolest abi. Nüüd on hakanud jälle samad sümptomid vaikselt tagasi tulema. Mis peaks nüüd edasi tegema? Seoses tablettidega lisanudus ka u 10 kg kehakaalu. Kas jälle tabletid???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ainult rohtu võtta, siis jäätegi võtma!
Ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" - selline on minu raviskeem. Kui kaasate ka harjutused (viis rühma: sotsiaalsed, kehalised, vaimsed, hingelised, religioosssed), siis rohu tähtsus väheneb (nagu risküliku üks diagonaaliga tekitatud kolmnurkadest väheneb ja teise kolmnurga osakaal (harjutuste osakaal) ajateljel peab suurenema. Uus hoiak ("prillid") on see olulisim, uus Inimene e uus elustiil e uued väärtushinnangud on vajalikud.
Seega: rohi-Harjutused-UUS INIMENE! Uus Inimene - enda olemuse leidmine ja olla ISE.
Head aastavahetust!
Jüri O.-M. Ennet