Cipramil ja kõikuv meeleolu 16.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27-aastane naine ja tarvitanud 10mg-st Cipramili üle seitsme aasta. Tookord diagnoositi mul depressioon, mis oli kahtlemata seotud toitumishäiretega. Viibisin ka haiglaravil. Praeguseks kirjutab Cipramili välja perearst minu enda palvel küsimusi esitamata. Tervis on muidu korras, ent rohust loobuda pole ma julgenud, samas täheldan eriti just viimase poole aasta jooksul tugevaid meeleolukõikumisi, öösel ei maga, päeval olen jõuetu ja ükskõikne, mis tõsiselt segab töötegemist ja suhteid ümbritsevate inimestega. Kust saaksin nõu, kas ravim, mida igapäevaselt kasutan, on mulle üldse veel vajalik ning kui, siis millises doosis? Millise arsti poole peaksin pöörduma (elan Tallinnas)? Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ainult tablette "nosite", siis sedasi kõik jääbki - Nosija nosimised.
vt. minu ristkülik ja "prillid" printsiipi. Seega - harjutused (sotsiaalsed, kehalised, vaimsed, hingelised, religioossed) ja uus hoiak-väärtushinnangud.
Psühhiaater aitab.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet