saada toetust tervenemisele 24.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! ENNE ROHTUDE VÕTMIST EI OLNUD UNEGA EGA NÄHTUDEGA MIS TEKKISID NENEDE VÕTMISEGA PROBLEEME.
Olen rohtude ohver. Perearsti poolt väljakirjutatud rohtude toimel tekkisid unetus ja ärevuse ning paanika häire. Kuna ei olnud rohtude toimest ja tagajärgedest teadlik ning arsti suur surve ja kiitus rohtude headuse kohta hajutas minu ohutunde tegin enesele karuteene . Olen võidelnud tervise eest 2 ja pool aastat. Kaotades vahel lootuse ja tahtnud lahkuda. Alguse sai asi solofti 2 tabletist (vastuvõtul nutsin ) , mille tulemusena tekkisid öösel läbi une tõmblused, mis mu öösel unest äratasid ja mille tagajärjel tekkis esmane väljakannatamatu rahutus. Rahutuse leevendamiseks kirjutas arst 0,5 xanaxi selgitamata rohu olemust ja küsimusele mitu päeva pean seda võtma käskis karbi tühjakas süüs ja uue retsepti järgi tulla. Kuna olen rohtude suhtes alati ettevaatlik olnud võtsin algul soloftist tekkinud rahutuse ja tõmbluse jaoks veerand tabletti ja nimetatud nähud kadusis kahe annuse tulemusel. Rumalusest rääkisin ka arstile, et sain paari veerandi tabletiga kõik korda. Minu üle naerdi ja tehti selgeks, et see on nii hea rohi mida tuleb 1 tablett võtta kui end veidi halvasti tunnen nii hommikul kui õhtul. Kuna veerand tabletti tekitas minus tõesti tuntavalt hea enesetunde jäin arst uskuma.
Nii minust sai rohu võtja mitte teades, et söön mürki. Nädala järgi tekkis ärevuse hoogusid, mille tagajärjel võtsin ka lõuna aja rohtu.
Sellest sainteada minu teiene doktor ja käskis kohe rohtude võtmise lõpedada kuna nad tekitavad sõltuvuse. Ehmusin teadea saades, et päeva pealt maha jätta ei tohi ja pean vähendavalt edasi tarbima. nelja päeva pärast kaotasin une, ei suutnud uinuda. Nii kannatasin ja päevast päeva rohkem hirmusin 2 nädalat kuni sattusin haiglasse. Tekkis paanika millest ei ole tänaseni vabanenud. Olen olnud 5 korda haiglas. Rohud (antidepressandid ja muud on minu seisundi aina hullemaks teinud. Olen nagu põrgust läbi käinud. minust oli läbi lastud vist terve rohtude arsenal. Ilma diasepamita päris ei saa tulevad magamatuse hirmust ikka vahest atakid peale.
Nüüd püüan ilma rohtudeta jalgu alla saada. Võtan Holoperidooli tilku 3 x3 tilka 1 kuu. Nüüd tahan maha jätta kuna nii oli arstiga kokkulepe. Problemiks on magamatus võimetus magada normaalselt, vaevab väsimus ja hirm magamatuse ees kuna töövõime on kadunud, stresssi ei talu. Rohud ajavad hirmu peale. kas on lootust, et sellisest olukorrast nüüd oleks ravimtaimedega võimalik välja tulla. Vajan tuge ja usku looduse ravi tõhususse. saan praegu ka magneesiumi süste ja molli süste Wismari haiglas. (alkoholiga probleeme ei ole).
Reet kes tahaks edasi elada ja oma lapselapsele heaks vanaemaks saada

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õnnelik, et Vanaema!
Lugulaul probleemidest "kirju." Kalevi- ja Lindapoja kombel ja siili soovitusel - "serviti" - ei saa ma hekel heaks kiita, so. kaugjuhtimisel raske konkreetset soovitada. Liigseil nö lahtisi otsi. Kõik nimetatud rohud on head, kui neid õige asja puhul ja õiges vahekorras tarvitada.
Aga - mida veel olete tervise heaks teinud? Neelamisharjutusi oskab igaüks teha - nii normaalsed kui ka alko-narkosõltlased. Targalt asjaoludele lahendusi otsija oskab ja teeb ka muud: minu viisainsuse (sotsiaalseid, kehalisi, vaimseid, hingelisi, religioosseid) harjutusi ja tegeleb ka selle "südamesügavuse" e hoiakute e väärtushinnagute küsimusega.
Kuule, Vanaema, ootan vastuvõtule!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pearinglus

Tere dr ma ravin depressiooni ja ärevus häireid vahel käib pearingi ja on selline õõtsumis tunne peas pidevalt surun lõualuud kokku ja kael on pinges ja vahel on ka lihas pinged kas ned tõesti kõik on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Massaaž aitab - keegi teine massaaživõtetega ergutab meie keha ja psüühikat.
Ise enda keha aktiveerimine mõjub veelgi paremini.
Pearinglus - sageli vererõhu liigselt madal olek.
Head ...

Loe edasi

Atüüpiline vanemlik olukord

Tere! Mida tähendab Z60.1 - Atüüpiline vanemlik olukord? Kuidas sellest aru saada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Z60 häirete rühma kuuluvad
Sotsiaalse keskkonnaga seotud probleemid mis segavad nö normaalset igapäevaelu (uued elukeskkonna tingimused (sõjavägi), kultuurilised adaptatsiooniraskused (võõrsil, ...

Loe edasi

alkoholi probleemid ja närvilisus

tere. tarvitades alkoholi tihedamalt kui vaja siis muutun üsna närviliseks ja teen asju mida ei teeks ükski õige mees. kuidas peate kõige õigemaks sellest viina veast lahti saada . võite anda soovitusi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Alkoholi kuritarvitajaks (keha ja vaimuelu kahjustamine alko-joomisega) joob inemene end ISE! Ise kallad endale seda psühhoaktiivset jooki endasse. Ise.
2) Siit koorub ka probleemi kõrvaldamise ...

Loe edasi

Alkoholi liigtarbimine

Tere
Olen kuulanud Teie loenguid ja loodan, et saan abi. Kuidas nõustada lähedast, poega, kes tarbib alkoholi liiast? Naise poolt tal toetust ei ole, abikaasa sisendab 5aastasele pojale pidevalt, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui käib tööl ja tal on endal soov viinaveast lahti saada, siis on kõik eeldused ka olemas.

Kaines perioodis psühhiaatri jutule.
Põhiline probleem on selles, et pingeid ei osata maandada. ...

Loe edasi

Psühhoanalüüs

Tere,
Kas psühhoanalüüsist võiks mulle kasu olla? Olen 30ndates naine kümmekond aastat ravinud AD ja Rivotriliga, nüüd uute ravimite otsingul, et kord ka mulle rohi ravivalt mõjuks ja ravimit taluks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Hästi mõjuvad ka: nõelravi, aroomiteraapia, massaaž, autogeenne treening, palveelu, mediteerimine, yoga, jalutuskäigud mererannas (aga ka pargis, metsas), jne.
Paracelsus ütles, et ravim on mürk ...

Loe edasi

esmani ravi alkoholismi tunnuste ilmnemisel

Tere!

Minu mure seisneb oma elukaaslase alkoholi liigses tarbimises. Nimelt oleme jõudnud sinna staadiumisse, kus mees ka ise tunnistab, et tal alkoholiga probleem. Kõige raksem koht on see, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AA rühm ja kindlasti koostöö psühhiaatriga. Veidi arstirohuga toetust on ikkagi vaja, et liigseid pingeid maandada, kindlamalt õigele rajale suunduda.
Psühhiaater aitab!
Parimat soovides, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: