Mure lapse pärast. 01.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,olen tõeliselt mures oma 14-aastase tütre pärast,kes käitub teistmoodi,kui on normaalne.Ta hoiab pidevalt omaette,istub ainult toas,ei taha suhelda,keeldub mitmendat aastat juba kooli minemast.Olukord on väga ärevakstegev,sest ta ei lase endale midagi õelda,läheb närvi,kuni asjade loopimise ja mulle kallaletulemiseni.
Kasvatan üksi kahte tütart,teine laps on 16-aastane ja saab kõigega hakkama,mis vaja.Laste isaga läksime 3 aastat tagasi lahku,ta on alkohoolik ja hoiab laste kasvatamisest eemale.Ja ma ei sooviks teda enda lähedusse,sest see tekitaks veel lisaprobleeme.
Kuna olen selle olukorraga seoses otsinud abi psühholoogidelt,perenõustajatelt,kohalikult sots.töötajalt ja kõik korrad on jäänud tulutuks,sest laps on jätnud teistele positiivse mulje,siis olen täiesti ummikus ja palun siin Teie käest abi ja suunamist,kuidas sellises olukorras toimida.
Minu ema põeb skisofreeniat,olen ise olnud kriisis 5 aastat tagasi,kui mehega kooselu muutus väljakannatamatuks,põdesin depressiooni,millest sain oma jõuga üle,võitlesin ennast sellest välja ja nüüd laabub elu ilusti aga tütar on kaotanud huvi reaalsuse vastu.Mõistan,et ta on traumeeritud möödunust.Aga möödunuga ei õigusta seda koolis mittekäimist ja emale vastuhakkamist.
Kui Te saaksite konkreetselt soovitada inimest,kes suudaks siin meid lahenduseni viia,et aidata last ja ka mind,sest minu oskused jäävad väikseks.
Olen alles 38-aastane aga tunnen end vahest juba väga vanana.Need vintsutused peavad ju ükskord vähenema.Loomulikult peavad raskused eluga kaasas käima aga praegu tunnen,et probleem on jäänud venima ja vajab kiiret lahendust.Tänan Teid,et olete olemas ja siin inimestel abiks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliinikus on Dispanser ja seal töötavad väga head laste psühhiaatrid koostöös psühholoogidega. Sealt saategi õiget abi.
Kindlasti minge!
Tänapäeval on väga häid rohte saada, psühholoogid koostöös tohtriga saavad tõsiselt aidata.
Kindlasti minge!
Teile kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet