Lihtfoobia ravi 16.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

sooviks teada, kuidas toimub täpselt lihtfoobia ravi? Kas mõttekam oleks pöörduda psühhiaatri või psühholoogi poole? Ning olen aru saanud, et arstikabinetis toimub ainult vestlus, hirmuga pean siiski üksi silmitsi seisma ja see ongi probleem, ma ei julge ega taha üksi (ka sõpradest pole kasu) seda teha. Kas on olemas mingi keskus või grupp, kes ongi spetsialiseerunud (liht)foobiate ravimisele?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimesel etapil on abiliseks-juhendajaks psühhiaater (algusetapil vaja ju veidi arstirohtu abiks võtta). Siis tuleb psühhoteraapiline etapp (teha psühhiaatri või psühholoogi juhendamisel ja kui veidi kogemust on, siis inimene ISE enda hingeelu hakkab juhtima - õpib ja kasutab psühhoregulatsiooni. Hetkel ma foobiarühmadest ei tea, aga neid võib meil ka kuskil olla. Rühmatöö mõte on v.hea.
vt. varasemaid soovitusi, raamatuid. Võimalusi on palju - vajalik leida Sinule sobilikud harjutused ja neid siis ka TEHA.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet