antitepressandid 15.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen ligi1,5 a.võtnud tablette CITALEC 20MG.1 tabl.päevas,nüüd kirjutati tablette zoloft50mg. küsin kas on teada,et antud tabletid kahjustavad maksa.kas võib tarvitada alkoholi tableti kuuri ajal näit.kord nädalas paarpudelit õlut.AITÄH.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik ravimid on põhjalikult uuritud ja maksa kahjustamine on välistatud. Kui maks on eelnevalt mõnel põhjusel kahjustatud, siis mõnikord mõnda rohtu ei anta. Seda arutage ravitohtriga. Mind huvitab aga palju rohkem see, et miks Te nii kaua antidepressanti võtate? Miks Te muid abinõusid peale arstirohu ei kasuta?
Kui Te Zolofti (sertraliin) võtate hommikul, siis võib õhtul aegajalt pudel õlut repertuaari tulla. Zolofti kaaskiri patsientidele aga ütleb, et sretraliiniravi ajal alkokholi tarvitamine ei ole soovitav. Kaks pudelit on juba kerge alkolembesus, see ju juba võrdväärne "sada ja seentega".
Milline on Teie tervislik üldseisund?, Teie noorus jne - sellest sõltub konkreetne vastus nii õlle kui ka alkoholi osas.
Pidage nõu ravitohtriga!
Napsu võib siis võtta, kui KÕIK täieliselt korras on. Teis aga tervis jukerdab. Ja kuidas muudki asjad kulgevad?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet