Cesradyston 09.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Hakkasin kuu aega tagasi võtma Cesradystoni (naistepunakapslid). Tahaksin teada Teie kui psühhiaatri arvamust selle rohu kohta. Müügil on ta käsimüügis, seega ei vaja arsti ettekirjutust.

Hakkasin käima ka psühholoogi juures, kes aga ei olnnud sellisest rohust kuulnudki. Minul soovitas seda rohtu üks tuttav psühhiaatriatöötaja, kellele oma seisundit kirjeldasin. (palju allasurutud ängistust ja kurbust ja lootusetust)

Hetkel ei tähelda ma oma seisundis mingeid märkimisväärseid muutuseid. Viimasel ajal olen küll varasemast sagedamini hakanud ärrituma ja solvuma, kuid see ei pruugi olla rohust, kuna ka elu on saanud palju pikselööke just viimase 2 kuu jooksul.

Kui kaua nimetatud rohtu peaks võtma, et asjast ikka kasu oleks? Infolehel on, et 2-3 kuud, kuid tean, et "päris-antidepressantide" puhul on selleks ajaks 6-8 kuud. Samas aga olen paljudelt antidepressantidevõtjatelt kuulnud, et nad tegid kuuri läbi ja miski ei muutunud. Kas cesradyston on sellevõrra lahjem ja vähemtõhus, et ta on n-ö "taimne preparaat" ehk "mitte-pärisantidepressant"? Kas teil on kogemusi patsientidega, kes seda rohtu tarvitanud on, kuidas on tulemused olnud?

Kui suur on mingite kõrvalnähtude tõenäosus, eriti just, mis puudutab ärritatavust ja solvumistunnet. Ja kui kiiresti kõrvanähud lõppema peaksid, tavaliselt?

Püüan küll leida tegevusi, mis tuju tõstaksid, kuid peamine, mida mu elus on vaja - armastus - on puudu (abikaasa jättis mu maha 2 aastat tagasi ja seni pole uut leidnud). Soovin leida igatpidi abi, et ma ära ei kustuks ja jaksaksin vastu pidada, kuni ehk leian oma ellu ka kellegi, kes mind armastaks.

Ette tänades
N33

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

CESRADYSTON on retseptivaba-, ravimisarnane preparaat (ravimtaimtaimest - naistepuna). Kasutatakse närvipingetest tingitud vaimse (kesknärvisüsteemi) ja kehalist tegevust ning siseelundite tegevust reguleeriva närvisüsteemi (vegetatiivse närvisüsteemi) mõjutamiseks. Nagu kõigi taimsete vahendite nn ravimtaimede kasutamisel on vajalik kuu-kahe tagant paus teha. Ravimtaimed, tavaravimid on ju üheks komponendiks tervise parandamisel. Tähtis on häire põhjused kõrvaldada või siis suhtumist nendesse muuta.
Armastus saab tekkida vaid suheldes, suheldakse rohkem-kergemini elurõõmsate, optimistlike, energiliste, kehaliselt sportlikke eluviise harrastavate inimestega. Inimesest peab "särama" tema unikaalsus, ainulaadsus, Mina. "Särama" peab ka huvi suhtluskaaslase suhtes. Selle nimel tasub (peab) ennast vormis hoidma - mõnda asja veidi ravima, tähelepanu osutama halbade harjumuste ennetamisele, tegelema keha-vaimu-hinge-suhtlemisoskuse edendamisega e treenimisega.
Edendage-avage oma Mina, isikupära!
Kes suhtleb ja otsib, see leiab!
Rõõmusära soovides,
Jüru O.-M. Ennet