Antidepressandid ja kaalutõus 28.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks ärevushäire ja keskmine depressioon. Lapsepõlve traumaatilisest elust ja edaspidisest raskustest järk-järgult hullemaks muutunud. Võtsin 4 aastat Escitalopram Teva 10 mg (perearstilt). Jätsin 3 kuu tagasi järele, sest koormus elus natuke vähenes ja seetõttu, et olin üle 10 kg juurde võtnud, kuigi toitumine ja kõik muu jäid samaks varasemaga. Kahjuks tekkis kohe peale ärajätmist uuesti depressioon ja ärevus, mis pole üldse vähemaks läinud selle 3 kuuga, pigem suurenenud ja pean ilmselt hakkama uuesti antidepressanti võtma, sest ei suuda enam niimoodi (meditatsioonid, mõtteviisiga töö, liikumised, taimsed preparaadid - kõik on kasutusel olnud). Kaalutõus pole aktsepteeritav, aga midagi pean võtma hakkama ja seetõttu küsin:
1. Milline antidepressant põhjustab Teie kogemuse järgi kõige väiksemat kaalutõusu naistel või ei põhjusta üldse kaalutõusu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-d annavad jõudu ja energiat, et organism tervikuna paremini eluvõitluses toime tuleks. Evolutsiooniliselt (inimarenguliselt) on toimetulek aastatuhandeid sõltunud kehaliset aktiivsusest ja see kehaline aspekt toimib ka tänasel päeval. Seega kehalised harjutused.
Veelgi olulisem on see, et arstirohust (AD) ainuüksi ei piisa, vt varasemast minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiipi. Seega - arstirohi on vaid osa ja oluline algetapil.
Oluline on ka rituaali väljatöötamine ja selle olemus on lihtne: alati rohtu võttes tuleb teha ka kindlat rituaalset liigutust-harjutust (minu palve esimene samm) - rohi-harjutus jne 1,5...2 kuud ja iga päev ning nii ongi omandatud tingitus e rituaal, s.o. siis harjutust tehes (mis ka ise rahustav) ja rohtu mitte võttes organism reageerib nagu oleks ka rohtu saanud.
Rahustavat harjutust (minu palve) võib ja tuleb ka teistel aegadel teha, aga arstirohuga koos tehes töötame endale selle rituaali.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet
Olen seda väga paljudele soovitanud - toimib väga hästi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Antidepressandid, mis aitavad kaalu kaotada

Tere.
Nimelt ei saa viimasel ajal üldse hakkama ja arst on mitmeid kordi soovitanud ravimeid võtma hakata (kõige hullemini löövad välja praegu post traumaatiliste stressihäire ja söömishäire sümptomid). ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Raviskeemi (ravimi) määrab ikkagi raviarst-psühhiaater.
Arstirohi on vaid ca 1/10 kõigist võimalustest ja neid 9/10 tuleb ka kindlasti kasutada.
Arstirohi on algetapil, hiljem saavad esikohale ...

Loe edasi

Antidepressantide (Salymbra) mõju silmanägemisele

Minu silmanägemine on väga nõrk ning hetkel pole nägemise halvenemine pidama jäänud. Kuna minule määrati antidepressandid (Salymbra), siis mind huvitab, kas antud antidepressandid võivad minu silmanägemise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimipakendi infolehel neid mõjusid, kõrval mõjusid ei ole. Seega - võib võtta.
Variant, et mõne silmarohuga tekib mingi ebasoovitav toime, aga seda saab öelda silmaarst, kui selline seos on.
Loe edasi

paroxetin hexal ja kaalutõus?

Võtan Paroxetin hexali ja infolehel on kõrvaltoimeks märgitud kaalutõus, millest see tekib? Samas Seroxati infolehel seda märgitud pole.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kehakaal sõltub söögiisust-söömisest, ainevahetuse kiirusest, närvipingest-rahulikkusest, kehalisest aktiivsusest. AD võivad ka neid süsteeme suuremal või vähemal määral mõjutada. Ise saate ka ju paljut ...

Loe edasi

antidepressandid

tere,
Kas sellise toimeainega antidepressandid nagu paroksetiin või estsitalopraam võivad mõjutada sperma "kvaliteeti"? Nimelt mees on neid pool aastat võtnud viimasel kuul võttis estsitalopraami) ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui olete rase, siis seeme on olnud viljakas ja kvaliteetne. Teie olge nüüd rõõmsalt Lapseootel ja mees olgu Mehe eest!
Olge rõõmsad,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: