Sóbral on tugev alkohoolik 31.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ma olen mures oma sóbra pärast ta tahab ise lahti saad, aga ei ónnestu.Iga uue probleemi tőttu hakkab jälle joom. Palun aitage .Mida ma saa tema heaks teha

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Perearst - saab teada, et millised organid vajavad ravi ja millised veel "haigeks joomata".
2) Psühhiaatri jutule - saab abistavat rohtu, et "neelud" e sõltuvus uut joomasööstu ei algataks.
3) Elusihid paika - mille nimel Esivanemad vabadust võitlesid ja järglasi said, mis on minu roll ja panus Lähedastele, Eesti riigile ja rahvale.
4) Suured Eesmärgid vajavad suurt-tugevat tervist ja töövõimet, järelikult - Olen Kaine ja suurendan oma töövõimet.
5) Igaüks on ISE oma õnnetuse/õnne sepp. Keegi ei saa kedagi teist purju joota, keegi ei saa ka teise eest kaineks jääda. Omapoolne tahe vajalik.
6) Ei ühtegi tilka alkoholi (väike kogus on "hullumeelsus", esimesest lonksust joomasööst algabki!).
7) Kohusetunne - Kes annab sulle õiguse Esivanemate eluraskused-võitlused (tänu neile me ju olemas oleme) õllevahtu uputada ja siis putka taga vaikselt eluheidikuna teistele hingevalu tekitada?! Riigivanker niigi poolenisti kraavis - igamehe õige tegu ühiskonnale vajalik.
8) Õige tahtega mehed jätavad kohe ja tilgatumalt maha vana eluviisi on ja juba (staažikamad) 15-20 aastat täieliselt karsklased olnud. Täieliselt!
OK! Ole Karske!
Jüri O.-M. Ennet