Pornosõltuvus 21.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on tõeline mure enda pärast. Ma kunagi kirjutasin pornosõltuvuse pärast siia, teie ütlesite sporti teha ja muud sellist, aga mul pole tuju ja mul sõpru pole ja ma käitun imelikult. Asi selles, et kui olin 5aastane, ma nägin taskasvanud ilmi, isa äratas öösel ja näitas, ma nägin natuke ja see muutis mu elu. Ma käitun imelikult, seksi vastu vaga suur huvi on, aga seksi kardan, ei taha teha, ja näitan ennast veebikaameras, ma ei tea enam mis teha, ma ei taha olla mingine loll eluks ajaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perenõundlas on seksuoloog ja psühhiaater ühes isikus - dr. Imre Rammul & Co. Nemad aitavad.
Ise peab ikka ka aktiivne olema. Inimene muudab ennast ise, arst annab juhiseid ja vajadusel arstirohtu. Aga neid juhiseid peab ellu viima isik ise.
Nii lihtne ja keeruline see ongi.
Iga sõltuvuse puhul on vaja meeleparandust, uusi hoiakuid, sihid ja motivatsioonid vaja muuta.
Suhtlemine, tüdrukutega suhtlemine ja nii need asjad loomulikult kulgevadki normaalse seksuaalsuhteni välja. Suhtlemisoskus ja julgus on harjutatav.
Sport ja muu selline on ikkagi vajalik.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet