Trazodone (Desyrel) 28.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

oleks küsimus ühe ravimi kohta mida mujal tihtipeale unetuse raviks kasutatakse.
Nimelt on mul bipolaarne häire ja sellega kaasnev unetus, olen proovinud ühte ja teist ravimit selle tarvis ja kehalisi harjutusi aga ikka ei ole päris head tulemust saanud. (Seroquel ei anna päris head tulemust - isegi 400mg õhtul teeb kõigest uimaseks aga magama ei pane, ja bensodiasepiine ei taha ka pidevalt võtta).
USA foorumitest olen lugenud et tihtipeale sellise probleemiga on pääseteeks üks vanemat tüüpi antidepressant Trazodone (kaubamärk Desyrel) mida aga meie apteekides saada pole (küll aga ta on olemas raviminfo.ee nimekirjas ja N kood ka seega täiesti eksisteerib). Kas on kuidagi võimalik seda ravimit arsti taotlusega tellida või on see Eestimaal täiesti kättesaamatu ravim?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Keegi eraldi tellima ei hakka. Ravimitööstus on äri ja arstirohte tuuakse-viiakse piltlikult öeldes rongivagunitega. Mina prooviksin olemasolevatele rohtudele liskas Mirtazapiini. Leida õige annus ja võtta õhtul.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

AD valik

Hetkeseisuga kasutan ainult Xanaxi. Enne seda pikka aja jooksul olen tarvitanud Cymbalta-t alguses 30mg ja siis aasta jooksul suurendasin ööpäeva doosi kuni 60mg-ni. Kui täpsemalt, siis Cymbalta-t kasutan ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kaugjuhtimise teel on konkreetset ravimit raske soovitada, inimesed on erinevad, probleemi raskus/kergus inimestel ka erinev.
Xanax ei ole AD, see on rahusti e trankvillisaator. Tal ka sõltuvust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: