Teadmatus 30.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen alles noor tütarlaps,kelle elu on alles ees. Vanemad on korralikud inimesed s.t ,et pole sellised hüsteerilised ja väga tasakaalukad inimesed. Aga minul on väga imelik ollla viimasel ajal. Ma nutan koguaeg,süüdistan end kõiges-et miks on minu elu selline ja mitte teisiti...,miks minul ei vea niipalju elus kui teistel.Olen mõelnud ka enesetapu mõtteid ,aga siis mõtlen et-kas seal teises poolsuses on parem? Äkki sinna ,kuhu ma surres lähen on veel halvem mul hingeliselt. Mul on tunne ,et ma olen neetud,nagu kõk vihkaksid mind ja tahabvad mulle ainult halba. et ma sureks.... Kas ma olen tõesti hulluks läinud ? Kas minu viga võiks olla psüholoogiline või psühiaatrilne? Mul pole sõpru kellega muret jagada... vanemad kaa ei saa aru.miks ma selline olen.Minu peas üks hääl räägib ,et küll kõk laabub.. teine hää ,aga ,et ära sa looda paremat elu ,sest sinu saatus on ainult must ja tumemust. Mida teha?
Palun lugege see läbi ja öelge midagigi,kuhu ma pekas pöörduma ,et abi saada .
Ette tänades !

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma murest Emale. Puhka korralikult, tee kehalisi harjutusi. Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon) vabastab liigsetest pingetest ja soodustab aju tegevust.
Mine koos emaga psühhiaatri jutule ja siis saad sind vaevavatest pingetest lahti. Teadmatus härib ja vaevab. Kui jutule lähete, ega see ju ei tähenda, et haige oled. Aga häireid on paljudel (aegajalt ka minul pingeid) ja psühhiaater aitab.
Oled tubli!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Varjatud psühhoos?

Tere. Usun, et kui oma kogemustest ja mõtetest avameelselt räägiksin, arvataks, et mul on hallutsinatsioonid ja luulud. Kuna mõistan, et mu vaimsed protsessid ei ole päris tavapärased ning olen suutnud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isikupärane mõtlemine on suurepärane ja see on hea. Kui mõtte-tegevus ja aistingud-tajud hakkavad aga psüühilist ja kehalist tegevust häirima, siis kindlasti soovitan olukorda täpsustada psühhiaatri juures. ...

Loe edasi

Teadmatus

Tere!
Võtan Seroxat´i ja Logestit üheaegselt. Kas Seroxat vähendab Logesti mõju või on mu mure selle üle mõtetu?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui rasestumisvastast rohtu korralikult võtate, siis ei. Rohu võtmise seaksin selliselt, et neid korraga-üheaegselt ei võta.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: