väärkohtlemine 24.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kas on võimalik, et inimest on päris väiksena seksuaalselt väärkoheldud, kuid ta ise ei mäleta sellest midagi ja ta ei tea üldse, et selline asi juhtunud temaga on. Inimese käitumine viitab osati sellele. Kui see on võimalik, mida soovitate ette võtta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mineviku asi oli (võibolla oli, võibolla ei olnudki) minevikus. Elamine on olevikus. Praegu olen, liigun, tegutsen - ja tunnen sellest rõõmu. Sean endale eesmärgid ning liigun selles suunas. Arendan oma võimeid ja aitan kaasinimesi. Olen omal alal tubli, muutun veelgi paremak.
Kui mingi "minevikukoll" häirib, siis on vaja see mõnele Autoriteedile välja pihtida. Pihtimine aitab.
Sportlik tegevus annab eneseusku ja eneseusk suunab pilgu olevikku ja tulevikku. Olulised-head asjad on käsil, saabumas ja ootavad veel ees!
Rohtu sisse võtta vaja ei ole.
Eneseusku soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Väärkohtlemine ja sotsiopaatia

Tere. Elasin 5 aastat inimesega, kellel oli kantud karistus vägivalla ja laste väärkohtlemise eest. Põgenesin ära, kui sain aru, et minuga manipuleeriti ja tegu on sotsiopaadist inimesega. Kooselu jooksul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui inimene hakkab lapsega manipuleerima, teile "käru keerama", siis see kindlsti mõjutab ka lapse tervist, psüühikat. Lapsed võtavad seda pingelist õhustikku linnulennult ja nö eksimatult.
Täpsustage ...

Loe edasi

Klammerduv perekond

Mul on probleem. Minu ema on terve elu mulle kõik ette dikteerinud. Kogu aeg mul järel käinud ja sunnib mind elama nii, nagu tema ette kujutab.

Näiteks kõik mu sotsiaalsed teadmised on temalt, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ema armastab sind ja kardab kaotada, sellepärast selline liigne kontroll ja "vangistamine". Ema närvilisus on tingitud ka sellest, et Paps jalga lasi ning teid maha jättis - püüa Emast ka aru saada. Vaesuse-rikkuse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: