Agorafoobiast.... 11.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui agorafoobia segab elu juba väga pikka aega (ligi 10 aastat),olen läbi teinud mitmeid ad kuure ,sinna juurde rahustid jne jne...Kas on veel mingitki lootust normaalsete inimeste kombel elada??Palun ärge kirjutage ,et tabletid on ainult üks osa ravist ,mida kõike tuleb muuta,ma tean seda ,olen kõik variandid läbi proovinud.Miks kirjutatakse suurelt ,et ärevus ON ravitav,kui on,siis millised võimalused peaks veel läbi proovima.Kõik ,mis arstid soovitanud ,olen läbi teinud.Olen püüdnud kõiki võtteid ,aga kasutult.Minu meelest läheb see asi aastatega hullemaks ,enam ei suuda minna ühtegi transpordivahendisse ,kontserdile ega isegi suurde poodi üksi.Kas peaks võibolla enam üldse Ad pealt mitte maha tulema ,võtma seda eluaeg ??? Ravi ajal ikkagi pisut parem.Olen üle 30 a n.Pisut nagu vara ennast päris maha kanda ja ülejäänud elu kodus teki all mööda saata.Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga inimene on ainulaadne, oma iseärasustega. Isikupärane on ka tema häire ning sellest tulenevalt ka selle häire kõrvaldamine. Kui senised võtted, nipid, "kõik variandid läbiprovitud" võtted ei ole aidanud, siis tuleb leida teisi lähenemisnurki. Ja kes neid uusi, endale kohaseid variante ei otsi, ei kasuta, ei proovi, sellele ärevushäire EI OLE RAVITAV. Arstirohu valik, annus ja võtmise kestvus tuleb kooskõlastada raviarstiga. Seda, et tabletid on vaid üks osa ravist, seda ma enam ei kirjuta. Kirjutan hoopis selliselt: aja möödudes arstirohu osakaal väheneb ning harjutuste (kehalised-vaimsed-ideomotoorsed) osakaal suureneb). Kasutage neid teadmisi ja kogemusi, mida juba omate.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet