antitepressandid 15.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen ligi1,5 a.võtnud tablette CITALEC 20MG.1 tabl.päevas,nüüd kirjutati tablette zoloft50mg. küsin kas on teada,et antud tabletid kahjustavad maksa.kas võib tarvitada alkoholi tableti kuuri ajal näit.kord nädalas paarpudelit õlut.AITÄH.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik ravimid on põhjalikult uuritud ja maksa kahjustamine on välistatud. Kui maks on eelnevalt mõnel põhjusel kahjustatud, siis mõnikord mõnda rohtu ei anta. Seda arutage ravitohtriga. Mind huvitab aga palju rohkem see, et miks Te nii kaua antidepressanti võtate? Miks Te muid abinõusid peale arstirohu ei kasuta?
Kui Te Zolofti (sertraliin) võtate hommikul, siis võib õhtul aegajalt pudel õlut repertuaari tulla. Zolofti kaaskiri patsientidele aga ütleb, et sretraliiniravi ajal alkokholi tarvitamine ei ole soovitav. Kaks pudelit on juba kerge alkolembesus, see ju juba võrdväärne "sada ja seentega".
Milline on Teie tervislik üldseisund?, Teie noorus jne - sellest sõltub konkreetne vastus nii õlle kui ka alkoholi osas.
Pidage nõu ravitohtriga!
Napsu võib siis võtta, kui KÕIK täieliselt korras on. Teis aga tervis jukerdab. Ja kuidas muudki asjad kulgevad?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

kust saada abi?

Tunnen end lootusetuna, viimaste kuudega on nii palju halba juhtunud, sain teada, et mul on rinnakasvaja, töö saab kohe läbi, makse enam maksta ei jaksa ja pean üürikorterist välja kolima, maale tagasi. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

mul on rinnakasvaja
-onkoloogid ja nende aparatuur ning ravivahendid aitavad paljugi, nendega head koostööd teha. Usk positiivsesse on väga vajalik.
töö saab kohe läbi
-töö sõltub ühiskonnast, ...

Loe edasi

Tasakaalu häired ,pearinglus

Tere olen 19 aastane noormees ja probleem järgmine juba 13 aastaselt saadik hakkas mul depressioon.Pöördusin psühiaatri juurde ja ta kirjutas mulle välja antitepressandid aga lugu selline et ei kannata ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Peapööritus võib avalduda väga mitmeti (tasakaalutuse tunne, minestamiseelne ärevus, maakera keerlemise "tunnetamine", jt) ja seda valdkonda uurivad ning ravivad neuroloogid.
Teatud ärevusehäire ...

Loe edasi

Lapse ärevus- ja paanikahäired

Tere!Olen oma suure murega mõtetes ummikusse jooksnud,nimelt on probleem minu 10 aastases tütres.Aasta aega tagasi,parajasti kui mina ise ootasin 6-ndat kuud last ,diagnoositi minu tütrel depressioon.Sellega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevuse ja paanikahoogude üheks tekke-komponendiks on kindlasti turvatunde-lähisuhte kaotuse hirm: Ema tegeleb rohkem Pesamunaga, mina jään hoolitsuse ja tähelepanu vallast välja. Loomulikult olulised ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: