nõrk 24.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere lp. dr. Ennet,
olen kolmekümnendates naine, ema. pagan seda teab, miks ei ole läinud elu "nii nagu peab". kui ei ole eluisu (aga elama peab), kui ei saa aru, mida teed valesti, et kõik ikka kiiva kisub, kui ei saa ühtegi sammu astuda ilma mingisuguse "karguta" (lähedane inimene, alkohol, ravim), kuhu suunas siis jooksma peaks? kogu ilma ees on süümekad, et nii vanalt ei saa ikka veel iseendaga hakkama, pole n.-ö. elus kohta leidnud. kuidas ennast aidata? äkki on olemas mingid renditavad tugisõbrad? kes altruistlikult teevad kellegi tegemata jäänud tööd ja su ellu tõukavad, nii et sa toimima hakkad? kui ma lähen doktori juurde ja tunnistan, et joon alkoholi, sest siis tunnen ma ennast jube kivhtina ja kainena EI OSKA leida seda väljundit, et ennast jube kivhtina tunda, siis ta põrnitseb mind põlglikult altkulmu ja vaatab, et kuidas ma küll nii madal olen..... et mis siis teha? jännata iseendaga üksi, kuni vastus tuleb või siiski on kuskil keegi, kes saaks aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu on nagu kaardimäng: esivanemailt saame kaardid, käeolevailt oludelt saame kaardid. Nüüd vaja teada, millist mängu mängime, s.o. mis on Minu peamised EESMÄRGID ja milliseid kaarte ma lauast hankima pean.
Eesmärgid:
1) olete Ema, seega lapse kasvatamine, toetamine jm. sellega seonduv. Juba see on suur õnn;
2) oma tervise ja meeleolu eest hoolitsemine, et kaunilt, võimekalt, rohkelt elada ja selle käigus p.1) veelgi paremini täita, oma kutsealal korralikult toime tulla, leida oma elukaaslane. Kärakas ei anna seda, mida otsite, see on pseudo, see on lühiaegne, hukutav, vale! Seda Te sisemiselt ei otsi ja seda teate isegi;
3) ainult kainena leiate endale elukaaslase, kes Teid hindab, toetab, mõistab. Otsige ainult kainet.
Kes otsib, see leiab. Kaine leiab õigema!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Lapse sundmõtted

Mida teha, kui 6a tüdruk kaebab, et tal on head mõtted ja halvad mõtted (näit et ema pole hea)? On kolm päeva olnud reziimist väljas - suhteliselt nõrk närvikava lapsest peale.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kallistada, vestelda, rahustada, muinasjutud, ühised jalutuskäigud, julgustada.
Kehaline tegevus tugevdab nii keha kui ka vaimu. Korralik uni. Rohtu ja tohtrit hetkel vaja ei ole.
Sellest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: