F44.4 02.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

OLen eelmise loo autor ja vajutasin kogematta valele klahvile kuid loodan siiski küsimuse esitada ja vastuse saada. Kas saab mugavuse tõttu panna kõik häired psühhiaatriliste alla ja kes võtab vastutuse selle eest, et varjudes dissotsiatiivse häire diagnoosi taha, on mul lõpuks ilmselt vaja tunnistada püsiva töövõimetuse tekkimist, kuna ei saanud ega saa ka praegu õiget neuroloogilist abi. Olen käinud nüüd paaril korral tasuliste taastusraviarstide juures kuid kahjuks pean maetiaalse seisu tõttu sellest loobuma.
EDu töös soovides ja jumala abiga õnnelik pereema ning abikaasa olles
optimist.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esikohale asetage tervise parandamine koostöös õigete tohtritega. Vaid koostöö ja ühine pingutus tagab edu. Diagnostilised küsimused ei ole esialgselt alati niivõrd selged ja "lihtsad", nagu nad hiljem (tagantjärgi tarku palju) tunduvad olevat.
Ravikvaliteedi küsimustes on Sotsiaalministeriumi juures vastav ekspertkomisjon olemas.
Jõulutervitustega,
Jüri O.-M. Ennet