Vere analüüs 30.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

tere,olen 17 aastane noormees kes on pideva valu kas südames või kopsude piirkonnas, käisin pärnus haiglas verd andmas ja ekg ja ekg on normi piires kuid voltaaz on madal ja vere analüüsis on mchc juba 3 korda kõrge 372g/l kohta vahest isegi 364g/l et kas oskate öelda miks see võib kõrge olla

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie ealine MCHC norm võiks olla 310 – 370 piires, st Teie analüüsi tulemus on normis. Muidugi peab arvestama kogu täisvereanalüüsi tulemusi, neid on mitukümmend näitajat.
Saan soovitada vaid jätkuvat head koostööd oma arstidega. Mõnikord läheb aega, kui jõutakse vaevuse põhjuseni.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi