Tugevad alakõhuvalud 25.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus puudutab kõhuvalu. Nimelt on tekkinud mõnikord väga tugevad alakõhu valud mille tagajärjel on ka olnud kõht täiesti lahti(vedel). Valud on nii tugevad et pikali olla ei saa kõndides lööb pildi mustaks. Käega kinni hoides kõhtu vahest on aitanud valu vastu kuid ütleks et mitte koguaeg. Ja need valud on nagu kramplikud ja just alakõhu keskosas. Ja vahest on isegi kiirgunud selga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks on Teie kirjeldus probleemist väga ebamäärane. Saan soovitada pöördumist perearsti vastuvõtule, diagnoosi täpsustamist ja vastavat ravi. Perearsti poolt mõned analüüsid- hemogramm, SR, CRV, FOB, kalprotektiin, gluteeni ja laktoositalumatuse testid, ALAT, ASAT, GGT, amülaas jt.
Mitu pead on mitu pead, perearstipoolse korraliku uuringupagasiga saab korraldada sisulise e konsultatsiooni gastroenteroloogiga, vastus paari päevaga. Vajadusel jätkab uuringute ja raviga mao-soolearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi