Häiriv süljenääre 10.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mure nimelt järgmine. Ca 5 kuud tagasi hakkasin tundma paremal pool kaela ülalosas ühte liikuvat munakest. Arvasin, et tegemist on lümfisõlmega. Perearst katsus ja ei leidnud midagi ebatavalist. Kuna see mind siiski häiris ja rahu ei andnud, käisin ka UH kontrollimas. Kõik normipärane. Häiriv on see vahel pead liigutades, kui see endast märku annab. Viimasel ajal olen täheldanud ka tuimustunnet ja ebamugavust alumises lõualuus ja kohati ka sama poole kõrvas.
Mõni kuu tagasi sai külastada ka kurguarsti, küll pisut teise murega, diagnoosiks staohylokok aureus, mis ei allunud mitte ühelegi AB-le ning rohkem sellega hetkel ei tehtudki. Küsisin ka selle munakese kohta kaelal, mille peale arst ütles, et tegemist on süljenäärmega. Rohkem ta sel teemal ei peatunud ning muret ta selles osas ei väljendanud.
Kuid minul on endiselt see häiriv tunne alles ning ei tea, millise arsti poole sellega kõige õigem pöörduda oleks? Kas tegemist võib olla süljenäärme nn kiviga või millegi muuga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui arstid on rahul ja uuringud korras, siis ei ole mureks põhjust. Kui probleem süveneb, siis kindlasti jätkavavad Teie arstid uuringuid ja leiavad lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi