Põlve limapauna põletik 13.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!Mul on suur mure ja sooviksin väga abi.Aprilli lõpus ravisin oma parema põlve peal olevat soolatüügast Duofilmiga nädal aega, Selle järgselt tekkis põlve tundlikus, mitte ükski riideese ei saa vastu minna, sest valus on. Kolm nädalat hiljem läksin murega perearstile, kes arvas, et on limapauna põletik. Oli väga, väga minimaalne turse. Arst arvas, et vaatab kas limapaunast tuleb vedelikku. Võttis süstlaga natukene kollast vedelikku. Pärast seda on põlvel turse ja valulik ja miski tuimus või imelik tunne ülevalpool põlve.  Süstlaga torkimisest on möödas 2 nädalat. Paistetus kuhugi ei alane, käies on väga ebamugav tunne põlves, ma ei oska seda kirjeldada. Tunne nagu põlves segaks, liiguks miski. Mingiaeg tekib tunne nagu hullult paksuks oleks põlv läinud, jalga raske sirgeks saada-tunne nagu miskit paksu oleks põlves ees(mitte põlveõndlas vaid põlve peal.
Määrin põlve Fastum geeliga, hoian kapsalehte peal. Proovisin ka jääd aga selle järgselt hakkas põlv rohkem valutama. Hakkasin nüüd tegema ka võimlemisharjutusi põlvedele, siit kaudu füsioterapeudi käest küsisin.
Olen väga mures ja sooviks väga oma põlve korda saada. Mida peaksin tegema, kuidas käituma? Kas see turse võib muutuda põlvele(liigesele) miski aeg kahjulikuks? Kuidas saaksin sellest tursest lahti?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks on Teie kirjas olev info väga napp, et anda mingigi konkreetne soovitus. Kahtlustan pindmist naha ja nahaaluskoe põletikku, tselluliiti, see vajab antibiootikumravi. Saan soovitada koostööd perearsti jt spetsialistidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi